סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

לא מסוגל לשבת!!!

05.10.10   22:05
תמרה: לא מסוגל לשבת!!!
בני בן 8 וקצת, אובחן לאחרונה כהיפראקטיבי והומלץ לתת לו ריטלין. יש לו יכולות גבוהות מאוד לפי חוות הדעת של המורה וצוות בית הספר אבל הוא לא מסוגל לשבת והמורים נאלצים כל הזמן להתעסק איתו. השנה התחיל כיתה ג' אבל כבר בכיתה ב' התחיל להיות ממש קשה ועם הזמן זה נהיה יותר ויותר קשה. גם המורה שלו המליצה לי לאבחן אותו ולסייע לו בריטלין אם אכן יאובחן כהיפראקטיבי אבל אני די חוששת מהכדור הזה. שמעתי שיש דברים טבעיים יותר שלא נחשבים כתרופה. אשמח לשמוע את דעתך?
05.10.10   23:13
דני גיל
לדעתי תמרה, תתחילו בריטלין לשבועיים ואז תקבלי החלטה.

יש ילדים (מאובחנים) שהריטלין לא מסייע להם כלל - אם כך תגלי במקרה של הבן שלך, תתחזקי בחיפוש אחר החלופות ויהיה לך קל יותר לגייס את גיבוי המערכת, מה שלא מובן מאליו.

יש ילדים להבדיל, שהריטלין עושה בהם פלאים - אם תגלי שהילד שלך הוא אחד מהם, אני מניח שתעשי את הבחירה הנכונה מתוך שיקולים של רווח והפסד.

ברור לי שהריטלין הוא תרופה ובצדק אנחנו לא ממהרים לתת תרופות לילדים שלנו אבל אם צריך אז צריך.
ילד שגדל עם דימוי עצמי שלילי, וכאשר הזמן לא פועל לטובתו (!) והדימוי השלילי כל הזמן מתחזק יותר ויותר, לדעתי כאן הנזק הגדול שחשוב להימנע ממנו.

לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com