סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

ילד בן שלוש - מרדן קטן

05.09.10   22:09
טלטל: ילד בן שלוש - מרדן קטן
הי דני,
איך מתמודדים עם ילד שמדבר מאוד לא יפה לסובבים אותו, להורים שלו לחברים. בין אם זה על ידי קללות ובין אם בחוסר נימוס תהומי.
06.09.10   2:22
דני גיל
הי טלטל,
שאלת בכללי ואשיב לך באופן כללי.
"איך מתמודדים עם ילד בן שלש ש...?" – לא משתפים איתו פעולה! הוא מדבר בשפה לא נכונה והוא ימשיך לדבר בשפה לא נכונה כל זמן שתדברי בשפה שלו. עצם ההתייחסות שלך לפרובוקציות שלו היא הצטרפות לשפה שלו. היא שיתוף הפעולה. עונשים מחד, הסברים מילוליים מאידך, הם שעושים את הפרובוקציות שלו כדאיות, מנקודת מבטו כמובן.

מה כן:
שימי דגש על היחסים בינו לבינך; איך הוא פונה אלייך, איך הוא מבקש ממך, איך הוא מתמודד עם המילה "לא", כאן מתקיים השיעור האמיתי והחשוב באמת, כאן הוא למד משמעותם של יחסי גומלין. ולכן, היום למשל למדתי, כילד בן 3 נניח, שלא כדאי לי לדבר לאמא לא יפה, כי אז יוצא שאמא שלי בכלל לא אותה אמא שמחה וכייפית כפי שהיתה לפני שהעלבתי אותה.

ככלל טלטל, כמה שפחות מילים וכמה שיותר מעשים; אתם אצל חברים והוא מתנהג לא יפה, קחי אותו הביתה. בלי להרבות במילים ובהסברים (הוא יודע את הסיבה) ובעיקר בלי לכעוס. היכולת שלך להציב במקרה כזה את הגבול מבלי לכעוס היא שתאפשר את הלמידה שלו. הוא יכעס וזה טבעי. את לעומת זאת לא כועסת. אין לך סיבה. וכשאת לא כועסת כי אין לך סיבה, שתי העיניים של הילד שלך הופכות פקוחות לראות שהוא המפסיד הראשון והבלעדי כתוצאה מהמעשים שלו.

אם תרצי... שובי אליי עם דוגמאות ונמשיך.
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com