סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

בת שנתיים מתעוררת באמצע הלילה

18.03.18   5:24
ציפי: בת שנתיים מתעוררת באמצע הלילה
שלום בתנו בת השנתיים ישנה עד היום לילות שלמים בלי בעיה.לאחרןנה היתה מתעוררת בצעקות כאילו משהו כואב לה. הרופאה נתנה ורמוקס וראינו כי היא אכן יותר רגועה(גם ביום)אך בשבועיים האחרונים הילדה מקיצה באופן טבעי,יוצאת בכוחות עצמה ממיטת התינוק ופשוט מתחילה לשוטט בבית,לפתוח את המקרר או במקרה הטוב מגיעה אלינו לחדר..חוץ מהעניין המסוכן(שכן אנחנו ישנים והיא עושה הכל בשקט)אנחנו לא רגועים אם מפריע לה משהו. ניסינו להרדים אותה לידינו במיטה ואח"כ במיטת מעבר לידינו אך מאוד קשה לה לחזור לישון. רק כאשר מביאים לה בקבוק סימילאק היא נרגעת יותר ויש יותר סיכוי שתרדם.. האם זה
ו התקופה,איך אוכל לדעת אם יש משהו שמפריע לנ?היא מדברת מילים בודדות ולא מספרת אם ומה מפריע..אנחנו הולכים לישון בלחץ מתי היא תקיץ ואיך הלילה ייראה איתה
19.03.18   22:37
דני גיל
היי ציפי,
לדעתי מה שקרה פה הוא שילוב של שני גורמים:
1. בעיה רפואית. מה שגרם לבתך להתעורר בלילות ומה שאיפשר לורמוקס להרגיע אותה.
2. בעיה "התפתחותית" - וכשאני כותב "התפתחותית" הכוונה שלי אופיינית לגיל, כלומר אופייני לכך שבגיל שנתיים חל שינוי בדפוס השינה. תוכלי לקרוא על כך המון בפורום, על איך עד גיל שנתיים הפעוטות ישנו יפה מאוד וברגע אחד התחילו להתעורר בלילה ולהגיע למיטת ההורים. השינוי הזה לא קורה בגלל אירוע מסוים אבל הוא כן מתעורר כתוצאה מטריגר: מחלה, רצף של חלומות "רעים", כל דבר שמשבש את השינה והופך את האופציה להתעורר בלילה לאופציה קיימת. אחר כך אלו כבר מאפייני הגיל: התפתחות הדימיון והקוגניציה בגיל הזה מביאים לשינוי בדפוסי ההירדמות והשינה בקרב חלק גדול מהילדים. כאמור את מוזמנת לעיין כאן בפורום ולהבין עד כמה התופעה הזאת אכן "תופעה".

מה עושים? מרגיעים את העניין מה שיותר מהר. אם סימילאק מסייע אז עם סימילאק. אם מיטת ההורים מסייעת אז עם מיטת ההורים. הרבה הורים חוששים מהתפתחותם של הרגלים מעכבים ולכן נמנעים לעשות את הדבר הנכון. מה הם לא יודעים? כנראה הם לא יודעים שהתופעה - כל תופעה - נכחדת מהר יותר ככל שאנחנו מספקים מהר יותר את הצורך הקיים שם.
19.03.18   22:48
ציפי
תודה על המענה!מסתבר שגם בילד הרביעי יש הפתעות..:)
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com