סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

ילד שמתאפק בגן ולא הולך לשירותים

24.11.17   10:35
שחר: ילד שמתאפק בגן ולא הולך לשירותים
צהריים טובים,
לאחרונה שמתי לב שברגע שבני המתוק, בן 4 וחצי, מגיע הביתה הוא הולך מיד לשירותים. לאחר יומיים ששמת לב לכך שוחחתי איתו ואמר שהוא מתבייש לקרוא למטפלת בגן ובבית הוא מנגב לבד ואנחנו ההורים רק "בודקים" שניקה היטב. הסברתי לו שחשוב לי שלא יתאפק בגן, כי זה עלול להביא לכאבי בטן ולא טוב להתאפק וגם אמרתי לו שאני אשוחח עם הגננת והוא הסכים, אך מאז ממשיך להתאפק בטוענה "שאין לי בגן".
אשמח לרעיונות והצעות בנושא
תודה, אמא גאה לילד מתוק בן 4.5
25.11.17   17:33
דני גיל
היי שחר,
ילד בגיל ארבע וחצי שמתבייש להיעזר בסייעת בגן בענייניו האינטימיים הוא ילד חושב, בעל אינטליגנציה רגשית, ילד כזה שער לקיומו של צד שני. הנכסים האלה הם שלו, וככל שיגדל ירוויח מהם, לרגעים גם יפסיד. הנה עכשיו הוא ברגע כזה, של ההפסד. לכן ההצעה שלי אלייך - באופן כללי ולא רק לענייננו - תמיד להביא בחשבון את האישיות שלו כמרכיב משמעותי בהבנת הבחירות שלו. לענייננו זה הייתי מחזק אותו - בבית - להתנהלות עצמאית בעשיית הצרכים, לעזור לו במה שאפשר אבל בעיקר לנסוך בו את הביטחון שהוא עושה מצוין והוא כבר לא צריך עזרה של מבוגר. כמובן שהדרך הכי טובה להעניק לו את הביטחון הזה היא לשחרר אותו ואתכם מה"בדיקה" שלכם. אם אי אפשר עדיין אז לפחות לשבח אותו על ההתקדמות ולומר לו שאם ככה הוא מסתדר בבית אז בגן זה מצוין, שזה ממש מספיק והוא לא זקוק לשום עזרה. וזהו. בלי להוסיף כלום על התאפקות וכאבי בטן. אין צורך בזה.
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com