סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

גמילה

07.10.17   17:19
שלומית: גמילה
שלום, ביתי בת שנה ועשרה חודשים מודיעה שיש לה פיפי ורצה לשירותים (אחיותיה הגדולות נגמלו בגיל זה גם הן). אולם לא מסוגלת לעשות את הפיפי באסלה / במקטין אסלה / בסיר, ניכר כי לא נח לה להוציא את הפיפי. בשל כך היא מתאפקת פרקי זמן ארוכים מאוד (אפילו שעה-שעתיים) ובסוף מודיעה שיש לה פיפי דחוף ורצה לחדרי לעשותו על הרצפה. ניסיתי לקחת את הסיר לחדרי, לחדרה ולכל פינה בבית שהיא גררה אותו אליה אך היא לא עושה בסיר היא יושבת (גם על האסלה) ולא מוציאה את הפיפי.ניסיתי להציע תגמול אם תוציא פיפי ולא צלח. אשמח לסיוע, תודה.
08.10.17   18:06
דני גיל
היי שלומית,
קודם כל זה מצוין שהיא מודיעה לפני ומצוין שהיא ניגשת למקום "ייעודי" כדי להתפנות. זה מצוין וחשוב שתחזקי אותה על כך. שימי לב בעניין זה למאמר "סודות הגמילה מחיתולים". ויש לי הצעה פרקטית:

בשלב ראשון לבקש ממנה לגשת למקלחת במקום לחדר שלך. בשלב שני להוסיף את הסיר. לא כדי שהיא תשב עליו אלא כדי שהיא תנסה "לקלוע" לתוכו. מעין משחק. את גם יכולה להמתין שהיא תתחיל ואז להוסיף את הסיר. וככל שיש יותר בתוך הסיר ככה את שמחה בשמחתה ובעצם מחזקת אותה על כך. ההנחה שלי שהמשחק הזה יביא אותה למצב ישיבה גם ללא ההתערבות שלך. מוזמנת לנסות.

"ניסיתי להציע תגמול אם תוציא פיפי" - אתר סופר דדי לא מסכים לדברים האלה :) מוזמנת לעקוב.

לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com