סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

גמילה ממוצץ

20.07.17   12:03
דוד: גמילה ממוצץ
היי דני,
לאשתי ולי יש זוג תאומים (בן ובת) בני שנה ועשרה חודשים והחלטנו לגמול אותם ממוצצים במהלך היום (בשינת הלילה והצהריים הם מקבלים מוצץ), לא מתוך מחשבה עמוקה אלא כי הרגשנו שאולי הגיע הזמן...בכל זאת, ילדים ראשונים.
עם הבן שלי כנראה שלא טעינו והוא מגיב מצויין ולא מראה שום צורך אך לבת שלי יש בקרים שמאוד קשה לה להיפרד מהמוצץ וגם במהלך היום יהיא בוכה לא מעט ללא המוצץ שירגיע אותה.
1. האם עשינו טעות והתחלנו מוקדם מדי?
2. האם להחזיר לה את המוצץ אחרי תהליך גמילה של שבועיים יהיה טעות על גבי טעות ועדיף כבר להמשיך עם התהליך?

תודה,
דוד.
20.07.17   23:13
דני גיל
דוד היקר, תשמע לי ויהיה לך קל:
שום דבר לא כזה דרמטי. מבטיח לך. המילה "טעות" - תוציא מהלקסיקון. אם עשיתם משהו שבמחשבה שניה מרגיש לכם לא נכון קחו צעד אחורה. זה נכון לגבי גמילה ממוצץ וגמילה מטיטול והרבה החלטות שברגע מסוים אנחנו נדרשים אליהם ובדיעבד חוזרים בנו. אז נכון שמוטב להורים להיות עקביים כשהם מקבלים החלטות אבל יש גם להבדיל בין מצבי שגרה למצבים חריגים:

לא כל יום אנחנו גומלים ממוצץ. לא כל יום אנחנו גומלים מטיטול. לא זה ולא זה יערערו את הסמכות שלנו בעיניי הילדים. במצבים האלה חשוב לא פחות שנדע להיות גמישים וקשובים לצרכים של הילדים שלנו.
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com