סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

בן כמעט חמש בוכה בקלות

12.07.17   18:41
אלונה: בן כמעט חמש בוכה בקלות
לאחרונה בני בוכה מאד בקלות. אני מרגישה שהוא מוצף רגשית מאד מהר, כאילו שעצביו חשופים. קראתי את מאמרך הורים אשמים ואכן בחלק מהמקרים אני פועלת ממקום מכיל ומקבל ופחות סמכותי, אולם אני מרגישה שזה קשור לקושי שכנראה עובר עליו, בגן, מולי או לנוכח אחותו החדשה בת השנה. והייתי שמחה לדעת איך לדעתך אני יכולה לעזור לו להתגבר על הבכי ממקום חזק ופחות פגיע. איך אני יכולה לפענח מהו המקור האמיתי? תודה
12.07.17   22:11
דני גיל
היי אלונה,
אין סתירה בין המקום המכיל והמקבל לבין מקום הסמכותי:
כשאתה בוכה תמיד תמצא את החיבוק שלי, אם תרצה בו כמובן. כשאתה מתוסכל אשמח להעניק לך אוזן קשבת. ויש לי את כל הסבלנות שבעולם. אם יש משהו שכול לעזור לך ולא חשבתי עליו אני כאן כדי לשמוע. תמיד. מה אני לא מוכנה לקבל? אני לא מוכנה לקבל מצב כזה שעבורך אהיה בעיקר כתובת לתלונות. לא מוכנה להיות אמא כזאת. לא מעוניינת בזה בשבילי ולא מעוניינת בזה בשבילך. בעיקר בשבילך.

בדברים שכתבת לי ניכר הקושי ויכול מאוד להיות שהוא זקוק לסיוע בערוץ אחר ולאו דווקא זה שעניינו סמכות וגבולות. אחות בת שנה בטוח מקשה עליו את ההתמודדות. לעניין זה אציע לך לבדוק איך את מקרבת אותו אלייך, מחזקת את "מעמדו" בבית כאח בכור, גדול ויכול, יד ימינך, שותף: שותף לפעילות שלך, להחלטות שלך, למחשבות שלך, לחוויות שלך. חבר אמיתי. מוזמנת להיעזר גם במאמר הזה:

http://www.superdaddy.info/articles-18
13.07.17   14:49
אלונה
תודה רבה. אעכל ואעדכן..
13.07.17   21:27
דני גיל
בהצלחה :)
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com