סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

גמילה ממוצץ

29.09.16   12:15
עינת: גמילה ממוצץ
היי,

בתי בת אוטוטו 4 עדיין עם מוצץ, ייאמר לזכותה שמתחילת השנה (התחילה ללכת לראשונה לגן מועצה ובו יש ילדים גדולים ממנה, טרום חובה + חובה ביחד) היא משאירה את המוצץ בבית ונפגשת איתו לראשונה כשחוזרת הביתה. כמו כו, היא מאוד מודעת לכך שהוא מיועד "לקטנים" ולא מסתובבת איתו בפומבי... אבל עדיין מבלה איתו לא מעט וזקוקה לו בשעת השינה.
אנחנו מעוניינים לגמול אותה ואנחנו יודעים שגמילות איתה לא הולכות בקלות... הגמילה מהחיתולים היתה מאתגרת (ולא בגלל שברח לה, אבל בגלל שהיתה יכולה להתאפק ימים שלמים רק כדי לא לשבת על האסלה).
איך הכי כדאי להתחיל איתה את התהליך? כאמור היא מודעת שרגע הפרידה קרב, דיברנו על זה כמה פעמים והיא בעצמה אמרה שכשתהיה בת 4 תפרד ממנו, ובכל זאת הייתי שמחה לשמוע מה אתה ממליץ.

תודה רבה,
עינת
29.09.16   22:17
דני גיל
היי עינת,
גמילה ממוצץ פשוטה מגמילה מחיתולים. בעוד שהגמילה מהחיתול דורשת את שיתוף הפעולה של הילד הרי שהגמילה מהמוצץ תלויה בהחלטה של ההורה בלבד. בגיל מסוים של הילד (גיל ארבע בהחלט מתאים לענייננו) חשוב שההורה ידע לקבל את ההחלטה הזו ולעמוד בה. ולמה זה חשוב? דווקא למען הדימוי העצמי של הילד, ההרגשה שסומכים עליו, שהוא יכול להתמודד עם משברים, שהוא חסין. איך בדיוק לעשות את זה? ממליץ לך בחום להקליד "גמילה ממוצץ" כאן במנוע החיפוש של הפורום ולקרוא כמה תכתובות. בהצלחה ואני כאן לשאלות והבהרות.
26.10.16   11:50
עינת
היי,

תודה על התשובה, אבל האמת היא שזה היה כ"כ פשוט... לפעמים אנחנו כ"כ מתכונננים למשהו ובסוף מגלים שאין עניין בכלל.
היא פשוט הלכה ערב אחד במוצ"ש (כבקשתה) לעץ המוצצים, תלתה אותם שם ומאז לא היה זכר/משבר לעניין המוצץ, כאילו מעולם לה היתה איתו. :)
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com