סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

פחדים של ילד בן 5

12.06.16   23:39
אתי: פחדים של ילד בן 5
הי,
יש לי ילד בן 5. לאחרונה הוא החל לפחד יותר מתמיד. הוא רוצה שנבוא איתו לכל מקום כי הוא מפחד מהחושך (על אף שיש אור יום), מפלצות וכדו'.
השאלה היא האם ללכת איתו לכל מקום איך אפשר לעזור לו להתמודד עם הפחדים לבדו ולא להיות לתלותי בנו? כמו כן, שאלתי אותו מה יכול לעזור לו להתגבר על הפחד, הוא ממציא משהו וזה לא ממש עוזר לו.
מה נכון לעשות ?
14.06.16   22:12
דני גיל
היי אתי,
התשובה שלי היא כן. ללכת איתו לכל מקום ולעשות את זה מתוך החלטה מודעת ולא מתוך היגררות לדרישותיו. ההיגררות יוצרת תלות. ההורות המונעת מתוך יוזמה של ההורים אינה יוצרת תלות.

אתם מלווים אותו בחיוך ובאהבה אבל לא שמים אותו ואת הפחדים שלו במרכז העולם. זה אומר שאם את במטבח והוא מבקש שתלכי איתו לסלון אז זה מצוין לתת לו להמתין שתתפני. באופן הזה, כאשר הוא יבשיל להתגבר על הפחדים הוא לא יבזבז זמן וישמח להשתחרר מהצורך בנוכחות שלכם.

בהצלחה ושימי לב גם לתשובתי למיכל -
http://superdaddy.info/index.php?id=633#nav
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com