סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

מסרבת להישאר לבד

19.03.16   21:44
מיכל : מסרבת להישאר לבד
בתי בת 10, עם המעבר לבית חדש בו חדרי הילדים נמצאים בקומה השניה, היא אינה מוכנה לעלות לבד לקומת המגורים שלהם. חייבת ליווי ומבקשת שנעזור לה להתגבר על הפחד.
כשאנחנו מנסים להבין את מקור הפחד (גנבים, חלונות, מרפסות...) היא אינה יודעת להסביר.
האם יש לך עצה שתועיל לנו כצעד ראשון?
21.03.16   0:13
דני גיל
היי מיכל,
לא הייתי מתאמץ לחפש את מקור הפחד והאמת שזה בכלל לא משנה אם זה פחד אובייקטיבי או סובייקטיבי, רציונלי או אמציונלי, אם היא בגיל 10 או בגיל 5. אנחנו יודעים שהיא מפחדת וזה מספיק לנו כדי לדעת כיצד להגיב נכון. ההצעה שלי לכם היא לקבל את הפחדים שלה בהבנה ובקבלה מלאה, וללוות אותה במעלה המדרגות ככל שהיא זקוקה לכך. מבלי להעיר לה ולבקר אותה על כך. מה שכן, אל תרוצו ללוות אותה כל פעם שהיא מבקשת מכם ללוות אותה. תנו לה מדי פעם להמתין שתתפנו כלומר שאם נניח היא מבקשת ממך לעלות איתה ואת עסוקה באיזה עניין אז תסיימי את העניין ורק אז תתפני לסייע לה. הרעיון הוא להיענות לצורך שלה באופן מלא ובו בזמן לאפשר לה להשתחרר מהתלות בכם כאשר תרגיש בשלה לכך. אם הדרך תהיה לה נורא נוחה ו"מפנקת", כזו שלא גובה ממנה שום מחיר, היא בהחלט עשויה להתאהב ברעיון ואכן לפתח תלות.
23.03.16   9:23
מיכל
אחת לכמה שנים אני חוזרת ומתייעצת איתך בפורום.
תמיד יש לך עצה טובה שאני יכולה ליישם.
תודה לך.
23.03.16   22:10
דני גיל
תודה מיכל. מוזמנת תמיד.
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com