סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

איטיות

04.02.16   9:27
אוסי לב: איטיות
הי דני יקר,יש לנו ילדה מקסימה בת 4 והכל מצוין איתה. נאמר לנו ע"י הגננת שהיא עושה כלמדבר אחרונה בגן, מתחילה אחרונה ומסיימת אחרונה. לדוגמא,כשמתחילה ארוחת בוקר והיא עסוקה ביצירה, כולם מתיישבים וממש צריך לשכנע אותה לעבור לדולחנות האוכל, בהמשך היא מסיימת לאכול אחרונה ומצעכבת במעבר לפעילות הבאה. איך אפשר לעזור לה להשתפר בנושא? גם בבית המתוקה די איטית בהתבוננות לגן לדוגמא. תודה רבה, אוסי
06.02.16   19:08
דני גיל
היי אוסי,
ילדים עושים מה טוב להם. והם יודעים מה טוב להם. אם היא מציירת ולא ממהרת לסיים את היצירה שלה לטובת פעילות אחרת סימן שהיא עסוקה בפעילות שמעניקה לה סיפוק ומשמעות. אם באופן כללי היא עושה דברים לאט זה אומר שיש לה עולם פנימי עשיר והיא מכניסה אותו כמעט לכל דבר שהיא עושה. מה צוות הגן צריך מצדו לעשות? לקבל אותה לחלוטין כמו שהיא כל זמן שזה לא מפריע לסדר היום בגן. וכל זמן שזה כן מפריע לסדר היום בגן לשים את הגבול בצורה אקטיבית וברורה. ואני בטוח שהם יודעים לעשות את זה.

לך, בבית, יש את ההזדמנות לפקס אותה בכל מיני מצבים ובכך לעזור לה בהתמודדויות דומות בחוץ. למשל, כשהיא אוכלת ו"מושכת" את הזמן הייתי מזכיר לה מדי דקה נניח לשים כפית בפה. כלומר בקשה ברורה שמזמינה לפעולה ברורה ולא הייתי מסתפק בבקשה כללית כמו "תמשיכי לאכול", "עכשיו אוכלים" וכו'.
11.02.16   20:23
אוסי לב
דני, תודה רבה רבה וסליחה על טעויות הכתיב
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com