סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

תינוקת מכה את עצמה

02.02.16   20:09
אינה: תינוקת מכה את עצמה
שלום,
תינוקת שלי בת שנה לפעמים מכה את עצמה בראש. היא הולכת לגן פרטי. ולאחרונה גם הגננת שמה לב לכך וסיפרה לנו על זה. בדרך כלל היא לא עצבנית כשהיא עושה את זה ובכלל לא שמתי לב למשהו מיוחד שקורה סמוך לכך שהיא עושה זאת. זה יכול להיות עם יד פתוחה או אגרוף או צעצוע שיש לה ביד. רציתי לשאול מה זה יכול להביעה? מה עכולה להיות הסיבה? תודה רבה!
03.02.16   23:55
דני גיל
היי אינה, נשמע אופייני לשלב המעבר בין הסימביוזה של שנת החיים הראשונה לעצמאות המתפתחת לאחריה. בתך מגלה את עצמה בימים אלה כיצור נבדל, אקטיבי, יוזם. היא מגלה את הקשר בין המעשים שלה והשפעותיהם על הסביבה:
זורקת את הבקבוק שיש לה ביד ומגלה את הרעש הנגרם כתוצאה מנפילתו, מנחיתה כפית על הצלחת ומגלה את הצליל הנגרם מכך. באופן כללי היא מגלה את הקשר בין התנועות שהיא עושה לבין כל מה שקורה אחר כך. לנו זה המובן מאליו. עבורה זו תגלית. והוא העניין לגבי המכות שאת מתארת:

היא עושה תנועה ומיד חשה בתוצאה. תוצאה מובנת מאליה לנו המבוגרים אבל עבורה זה חדש ומכאן ההתרגשות מעצם העניין והרצון לחזור ולעשות את זה שוב ושוב. עד המשחק הבא.
04.02.16   0:22
אינה
תודה רבה! הרגעת אותי... קצת מטריד הדבר הזה. לדעתך מה צריכה להיות התגובה? אנחנו כרגע כשרואים שהיא לא עושה לעצמה כואב מידיי מנסים לא להתייחס. וכשזה נראה כואב מלטפים לה את הראש ומנסים לעצור אותה בעדינות או להסיח את דעתה לכיוון אחר....
06.02.16   19:25
דני גיל
אני חושב שאתם עושים מצוין. מעבר לכך תנו לה חיבוק ונשיקה, קצת על הידיים, את יכולה גם לקרב את פנייך לפניה ובכך להצטרף למשחק ולהצחיק אותה. בהצלחה :)
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com