סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

גמילה ממוצץ

19.11.15   15:32
מרינה: גמילה ממוצץ
שלום, דני.
שמי מרינה,אני אמא לשני תאומים בן ובת. אתמול הם היו בני שלוש. מאוד רוצה לגמול אותם ממוצץ. כבר חצי שנה הם עם מוצץ רק בזמן השינה בצהריים ובלילה. לעיתים גם במשך היום הם יכולים כשהם חולים או עייפים הם יכולים לקחת מוצץ.
שמעתי מחברה שלי שניתן לבצע טקס פרידה ממוצץ. על ידי קשירת מוצץ לבלון ושיחרור הבלון.
יש לי רק שאלה אם טקס זה לבצע לשני ילדים, כי הם מתפתחים שונה אחד מהשני ,הבת יותר מפותחת ויותר מבינה, עדיין ניתן לבצע טקס לשניהם?
20.11.15   10:52
דני גיל
היי מרינה,
בשלב ראשון הייתי מונע מהם את המוצץ במשך היום אבל משאיר אותו ללילה. אחרי שלושה חדשים מוסיף גם את הלילה. באופן כללי אני מאוד לא אוהב שאנחנו ההורים הופכים להיות מפיקי הצגות כדי להעביר מסרים לילדים שלנו (לעניין "טקס הפרידה"). הפרידה מהמוצץ לא פשוטה לילדים וכאן לנו ההורים תפקיד ברור: מצד אחד להבין את הקושי ולגלות אמפתיה, ומצד שני להוביל בנחישות את ההחלטה להיפרד מהמוצץ.

"אני כאן"
"אני מבינה"
את אומרת להם ברגעי המשבר. ואת מחבקת ואוהבת, נותנת את כל החום והאהבה שאת יודעת, ואת המוצץ - את לא מחזירה. את סומכת עליהם. וגאה בהם על ההתמודדות. זה הרעיון.

בנוסף אמליץ לך להקליד "גמילה ממוצץ" בשורת החיפוש של הפורום (כאן מעל הפורום) ולהיחשף לשאלות ותשובות נוספות באותו נושא. בהצלחה!
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com