סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

ילדה מציקה ומרביצה

06.07.15   11:40
רינת: ילדה מציקה ומרביצה
בתי בת 4.3 שנים, שהתחילה בחודשים האחרונים להרביץ ולהציק הן לאחיות שלה הקטנות (האמצעית בת 3 והקטנה 9 חודשים), הן לנו ההורים והן לעצמה שלא מוצא חן בעיניה משהו, שאומרים לה לא לדברים שהיא רוצה. היא כל הזמן צועקת, להיכנס למקלחת זה סרט ארוך שמלווה בצעקות, השתטחות על הרצפה יריקות, הפלות של כסאות. חברותית לדעתי יש לה גם בעיה, שלדעתי גיליתי רק עכשיו, ניסיתי להזמין אליה מס' פעמים חברות מהגן, אך קיבלתי תשובה שלילית מההורים בטענה שהילדות לא מעוניינות, בגן שעשועים בתי פגשה חברה מהגן, אך החברה לא רצתה לשחק איתה, למרות שבתי מאוד רצתה. נורא קשה לי לראות את בתי, כיוון שהיא בכללי ילדה מדהימה וחברותית. אשמח לעצות מועילות.
06.07.15   20:00
דני גיל
היי רינת,
נשמע מצב כזה ששווה ייעוץ יותר מעמיק וקרוב. קחי בחשבון שהיא בסך הכל בת 4 ובכל זאת אחות בכורה לשתי הקטנות. המצב הזה הרבה פעמים מביא לכך שהילד הבכור נראה להורים שלו הרבה יותר גדול ממה שהוא באמת, מה שמביא לציפיות מוגזמות מהילד. מהצד שלה נכנסו לזירה שתי מתחרות שאי אפשר להתחרות בהן וככל הנראה - זו אפשרות - היא בכל זאת מנסה. ובאמת הרבה פעמים ההתנהגויות האלה שאת מתארת הן תוצר של מאבק על תשומת הלב וזה מאוד אופייני לאור המעמד שלה במשפחה.

מה כדאי לעשות? בגדול - לעטוף אותה באהבה, ללוות אותה בכל מה שהיא עושה כמו צחצוח שיניים וכל ענייני היום, לחזק את המעמד שלה בבית כאחות בכורה וכמי שראויה להיות יד ימינך, לעזור לך, להיות שותפה, להיות זכאית לצ'ופרים כמו להיכנס בערב למיטה מעט מאוחר יותר, וכדומה.
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com