סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

קינאה בחברה שיש לה יומהולדת

17.04.15   13:14
דפנה: קינאה בחברה שיש לה יומהולדת
שלום,
ביתי בת ה 5 לא אוהבת ללכת לימי הולדת של ילדים מהגן, ומבקשת אישור להשאר בבית, להערכתי מתוך כך שהיא מקנאה. אני כמובן מאפשרת לה. השאלה מה לעשות כשמדובר ביום הולדת של בת דודה שלה, היא מבקשת לא ללכת בטענה שזו האחרונה משחקת רק עם הבנות דודות האחרות...
מה דעתך?
19.04.15   16:25
דני גיל
היי דפנה,
ההשתתפות במסיבות יום הולדת של חברים מהגן היא ערך שנפעל כדי לשמור עליו ולהנחיל לילדינו. היא אמנם זכות אבל במידה מסוימת גם חובה: אנחנו מחויבים (מתוקף הסכם ה"חברות") להגיע לכל מסיבה של ילד או ילדה מהגן החוגגים את יום הולדתם. את זה כדאי להסביר לה בקצרה. בהנחה שכך עשית השלב הבא הוא שלב המעשים: את שמקבלת את ההחלטה ללכת למסיבה. ואתן הולכות יחד למסיבה כפי שאת לוקחת אותה בבוקר לגן.

בת דודתה חוגגת יום הולדת אז ודאי שאתן הולכות. במקרה הזה הנימוקים שלך חזקים במיוחד שכן זו את שרוצה להיות שם ואת לא מוכנה לוותר. אם אתן מדברות על זה והיא מעלה כל מיני קשיים שיש לה אז זו ההזדמנות לשוחח על הקשיים כאשר הרקע לשיחה הוא "איך מתגברים על קשיים" ולא "איך בורחים מהם". ובשיחה מהסוג הזה את לא צריכה לספק לה פתרונות אלא בעיקר להקשיב, להבין, לחשוב יחד.

תיהנו לכן במסיבה ומזל טוב..
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com