סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 

  •  
  •  

ראשי

הילדה עושה את עצמה

16.04.15   11:34
רחלי: הילדה עושה את עצמה
דני שלום. יש לי פעוטה בת שנתיים וחצי שביומיים האחרונים פשוט עושה את עצמה צולעת. נועלת רגל אחת והולכת כצולעת. בדקתי אם זה בעקבות משהו אבל זה לא. יכולה לרוץ,לקפוץ וללכת כרגיל אבל פתאום החליטה שזה מה שהיא עושה. קשה לי להתעלם מזה ואני מרבה להעיר לה. מה לעשות אם זה ממשיך?
19.04.15   15:51
דני גיל
היי רחלי,
לא הייתי עושה כלום. יש לה את הסיבות שלה "להתחפש" לילדה צולעת ונראה לי שכל תגובה שלך שיש בה מן הניסיון למנוע ממנה את ה"תענוג" יחזקו בה את המוטיבציה להמשיך בשלה. למה? כי אני ילדה בת שנתיים וחצי וזה אושר גדול בשבילי לראות את עצמי מקבלת החלטות לאי שביעות רצונה של אמא שלי. זה מראה שאני גדולה, יכולה, עצמאית.

זו הפסיכולוגיה. רק שלפעמים מרוב מחשבות על פסיכולוגיה אנחנו נמנעים מתגובה טבעית ויעילה ולכן אני תמיד מעדיף את התגובה האינטואיטיבית כל עוד היא אכן מסייעת לנו. כלומר שאם את מבקשת או דורשת ממנה שתפסיק לצלוע זה בסדר אבל אם את ממשיכה עם הניסיונות הכושלים (לאחר שאנחנו רואים שהם כושלים) הרי שזה מיותר. כאן נפנה לפסיכולוגיה.
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com