סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

איך להתמודד עם דווקא - גיל 3.9

17.11.14   19:31
אור: איך להתמודד עם דווקא - גיל 3.9
שלום, הבן שלי בן 3.9 ילד מקסים, שובב, חכם ואהוב מאוד. בתקופה האחרונה הוא הולך ונהיה יותר ויותר שובב ואני מרגישה שאני מאבדת כל יכולת להשתלט עליו. התקשורת שלי איתו הולכת ונהיה פחות אפקטיבית ומלווה בהמון עימותים וכעסים. התחושה היא שהוא פשוט מתעלם מכל מה שאני אומרת, אם אני מבקשת לעשות משהו הוא פשוט מתעלם או מתחיל להשתובב ולברוח, אם אני מבקשת לא לעשות משהו נכנס בו פרץ של שובבות והא עושה בדיוק את מה שביקשתי ממנו לא לעשות. אני מנסה לתקשר איתו ברוגע, מנסה לבקש בצורה יפה אבל די מהר זה נהיה מעגל שמתפוצץ, אני כועסת, עונשים צעקות עד שבסוף הוא בוכה ואני עצבנית. לצד זה אני מאוד מחזקת אותו על התנהגויות טובות ועל שיתוף פעולה מצידו, אנחנו מחזקים אותו המון. דוגמא מהיום - בזמן מקלחות הערב, הוא החליט שהוא מטפס על הלול של אחותו התינוקת. בקשתי שלא יעשה את זה ואמרתי שאני לא מרשה. ברור שזה דרבן אותו יותר לעלות ולהכנס למיטה שלה. הוצאתי אותו ואז הוא שוב נכנס, ובקשתי שוב והוא שוב נכנס, והתרגזתי ושוב, ובקשתי יפה ושוב. והוצאתי אותו לחדר בכעס, עונשים איומים וכו'....והוא אמר בסדר צחק ועלה שוב על המיטה. אני מרגישה שאני מאבדת את הכלים שלי איתו ובגלל שהאינטראקציה הזו היא יום יומית אני מרגישה שיותר קשה לי להשאר אדישה, לשמור על קור רוח וכו'...והרבה פעמים התגובות שלי כבר נהיות לא פרופורציונאליות לסיטואציה ואז אני מתוסכלת. אשמח לדעת מה נכון לעשות ואיך לשבור את מעגל הדווקא הזה באופן יעיל . תודה.
19.11.14   20:21
דני גיל
היי אור,
פרקים 4 ו-5 ("כעסים" ו-"מאבקים") יסייעו לך משמעותית בהתמודדות שאת מתארת. שימי לב גם לתשובתי למירב מלפני כמה חודשים http://www.superdaddy.info/index.php?id=433#nav.

הכותרת אמנם לא רלוונטית אבל התשובה כן.
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com