סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

רכושנות

15.11.14   15:25
אוסי לב: רכושנות
הי דני,
שואלת הפעם בשביל חברה. מה אפשר לעשות עם ילדה רכושנית מאד קרוב לגיל 3? באים אליה חברים וחברות והיא רוב הזמן לא רוצה לשתף ואומרת זה שלי, כל הבית שלי, אל תגעי וכו. לא ברור מהיכן זה בא, ההורים בדיוק ההפך.
17.11.14   21:19
דני גיל
טוב נו... אם זה שלה וזה שלה והכל שלה אז אין "מקום" לחברים שהיו יכולים להיות חברים שלה. כלומר שהיא צריכה לדעת שיש מחיר להחלטות שהיא מקבלת. היא תרצה להזמין חברים וההורים ישאלו אותה מה היא רוצה לעשות עם החברים: לשחק איתם? לשחק עם עצמה? היא מעוניינת בהם כצופים או כמשתתפים וחברים אמתיים? בהתאם לתשובותיה יקבלו ההורים החלטה האם נכון להזמין או להזמין חברים. וישתפו את בתם בהחלטה, ובשיקולים שהביאו להחלטה, ויבקשו הצעות חלופיות:

"אז מה את מציעה?"
"את יכולה? כן... גם אני חושב/ת שאת יכולה. ואני אשמח לנסות שוב"

אם אחרי שניים שלושה ניסיונות כאלה אנחנו לא מבחינים בתוצאות הרצויות (ונראה את הילדה מעדיפה "לשלם את המחיר" ולהתבודד) אז נכון יהיה לבדוק כיוונים נוספים אך בשלב ראשון אנחנו חייבים לבדוק את ההתנהגות שלה בעודה מודעת להשלכותיה.

"וכשאנחנו יודעים לוותר אנחנו תמיד מרוויחים חבר" - היא השורה המסיימת את סיפור הילדים "אמנון ותמר" והוא מומלץ גם לענייננו -
http://www.superdaddy.info/page-kids
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com