סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

נסיעה לחול עם ילדים

19.10.14   10:46
אריאל: נסיעה לחול עם ילדים
שלום דני בני בן 3 וחצי וביתי בת 1.9 . האם זה בסדר לנסוע לחו"ל רק עם הבן הגדול? הסיבה לכך היא שהילדה קטנה עדיין וזה יקל עלינו מבחינת הטיסות ומבחינת ההתניידות בטיול וסחבת של עגלה וכדומה. מדובר בטיול ב 3 ימים. מבחינת הגיונית ברור לי שקל יותר לנסוי רק עם אחד מהם אבל מבחינה מצפונית אני לא ממש רגועה. אשמח לעצתך. תודה
20.10.14   21:26
דני גיל
היי אריאל,
אין פה נכון ולא נכון. לו אני במקומך, וכמו שאני מכיר את עצמי, לא הייתי נוסע רק עם הגדול. האם זה נכון? לא יודע. אני לגמרי בעד לקבל החלטות מהסוג הזה באופן שמביא בחשבון את כלל הצרכים המשפחתיים, כמו למשל הצורך שלכם ההורים בחופשה אמתית שייתכן ואתם זקוקים לה כאוויר לנשימה. מה שבטוח, אם אתם עושים את זה, תהיו שלמים עם עצמכם: תעדכנו את הקטנה שלכם שאתם נוסעים לחו"ל - אתם נוסעים וחוזרים. בלי להזכיר את המילה "טיול". "תעדכנו" ולא "תסבירו" כי אין כאן הרבה להסביר ובמיוחד כי חשוב להימנע ממנגינה שנשמעת מתנצלת. תתארגנו ככה שהשהות שלה אצל סבא וסבתא (נניח) תהיה עשירה בעשייה, לא ב"פיצויים" לסוגיהם אבל שיהיה סדר יום מעניין. וכשאתם חוזרים, תהיו איתה טבעיים לגמרי מבחינת שמירה על גבולות. אתם מחבקים ועוטפים באהבה אבל לא מתנצלים על כלום. זה הרעיון.

נסיעה טובה!
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com