סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

הילד רגיש למגע גרביים ונעליים

04.09.14   7:20
אנה: הילד רגיש למגע גרביים ונעליים
הי דני,
חשבתי שבטח את ה מכיר את התופעה... בני בן כמעט 6 (עלה לכיתה א) רגיש כשמדובר על פתק בחולצה (זה קל- אני גוזרת) ולגרביים בנעליים. כלומר- מספיק שיש איזה שפיץ קטן בקצה הגרב- זה לו נוח לו ומתחיל לקטר או משהו קטן בנעל...ממש הנסיכה והאפונה. לפעמים אפשר "לבזבז" על זה 10 דק!!
עכשיו כשיש הסעה ואי אפשר לאחר לה.. מה היית מציע לעשות בעיניין? כמובן שלעכשיו חשבתי להעיר אותו יותר מוקדם ואז יהיה לנו הזמן לסיפור הגרביים... אך בכללי- האם יש דרך "לפתור" רגישות כזו?
תודה!! אנה
06.09.14   20:39
דני גיל
היי אנה,
אני מציע להסביר לו שזה קורה הרבה - גם לך ולכולם - שהתחושה בהתחלה לא נעימה אבל מהר מאוד הרגליים "מתרגלות" למגע הגרביים והנעליים, ולכן, אם הוא רוצה לסדר משהו אז שיעשה מה שהוא רוצה אבל רק אחרי כמה דקות אחרי שנעל את נעליו. אם נניח הוא מתיישב לאכול אחרי שהוא מסיים עם הנעליים אז תבקשי ממנו לחזור לסדר את מה שהוא צריך אחרי האוכל. באופן הזה יש לך את ה"זכות" לדרוש ממנו להזדרז כי את משאירה לו את האפשרות לחזור ולסדר את ענייניו אחר כך. כאמור, ההנחה היא שהוא כבר לא ירגיש צורך בכך.
07.09.14   7:12
אנה
תודה דני. אעשה שוב.
אגב באותו יום ביררתי עם המלווה של ההסעה והיא אמרה שהוא היה שמח ומבסוט...
שיהיה שבוע טוב!!!
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com