סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

גמילה בן שלוש וחצי

08.08.14   19:36
אריאל: גמילה בן שלוש וחצי
שלום דני. שאלתי לגבי בני בן 3 וחצי. גמול קרוב לשנה מפיפי אך קקי עדיין עושה בתחתונים. לאירונה הוא עושה פעם בחמישה ימים ולפעמים גם פעם בשבוע בתחתונים. אני רוצה לציין שהוא לא מפחד לשבת באסלה ואם שמים אותו בזמן הוא עושה בשירותים אבל אין לו יום ושעה קבועים כך שקשה לתפוס את הרגע. ניסינו הכל לדעתי. גם דיבורים. גם שוחד. גם להשאיר לגמרי בשבילו את העניין ולא לדבר על זה. אבל כבר קרוב לשנה הוא לא עולה על דרך המלך.. מה עושים?? אשמח אם יש לך עצה שעדיין לא ניסינו..
09.08.14   17:16
דני גיל
היי אריאל,
שיטת הניסוי והטעייה לא מומלצת כשיטה. כלומר אנחנו יכולים "לנסות הכל" ודווקא משום כך לעכב תהליכים שכן יש דברים שלא נכון לעשותם (שיטת השוחד למשל). אני מציע שתבחרו שני מוקדי זמן במהלך היום (נניח בבוקר ולקראת ערב) ובהם הוא יישב על האסלה במשך חמש דקות, אם לא כדי לעשות אז כדי לנסות. הציפייה שלכם ממנו היא לשבת ולא מעבר לכך. אם יצליח - מצוין. ואם לא גם מצוין. תחזקו אותו על עצם שיתוף הפעולה וכאשר הוא מפספס תעשו טכנית מה שצריך מבלי להעיר לו על כך ומבלי לתת במקומות האלה תשומת לב עודפת. לא לטוב ולא לרע.

אני מאוד ממליץ לך על המאמר הבא וחשוב שתקראי את כולו -
http://www.superdaddy.info/articles-50
בהצלחה!
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com