סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

על בנות ועל בנים

21.07.14   9:15
אמא: על בנות ועל בנים
בתי בת ארבע. היא ילדה חברותית, שמחה, רגישה ונבונה. בגן ואחה"צ היא משחקת רק עם הבנים. הבת היחידה שהיא משחקת איתה היא אחותה.
מזמן אמרה לי שהיא רוצה להיות בן. כששאלתי למה היא ענתה שבנים רצים מהר כי יש להם נעלי ספורט. אז קנינו לה נעלי ספורט כדי שגם היא תוכל לרוץ מהר...
בתכניות טלוויזיה היא מזדהה בדרך כלל עם בנים (דייגו ולא דורה למשל), אבל מאוד אוהבת ללבוש שמלות (למרות שבדרך כלל לובשת מכנסיים מטעמים פרקטיים).
אתמול אמרה פתאום שהיא רוצה בולבול. ממש התחילה לבכות ולצעוק שהיא רוצה בולבול. הצלחתי להתגבר על הצחוק ושאלתי למה, והיא ענתה בבכי שבולבול זה יפה והיא רוצה גם. אמרתי לה שלה יש פות ולבנים אין (ניסיתי להדגיש את מה שיש במקום את מה שאין), אמרתי שכל אחד הוא שונה מאחרים, אבל לא כל כך הצלחתי לשכנע אותה לשמוח בחלקה...
זה הזכיר לי כמובן את התאוריה הפרוידיאנית לגבי קנאת הפין, אבל לא מצאתי התייחסות ברשת לגבי תשובה מומלצת לילדה שמבטאת את התחושה הזו במלים ובצורה כל כך חזקה.
23.07.14   22:00
דני גיל
היי,
היא "נשמעת" לי ילדה עם אנרגיות חיוביות ומלאת שמחת חיים. היא משיבה לך שהיא רוצה להיות בן כי "בנים רצים מהר ויש להם נעלי ספורט" - תשובה כנה, תמימה ומעלה חיוך. והחיוך הזה טוב לענייננו. כלומר שאם משהו מצחיק אותך תצחקי כי התגובה המחויכת הזאת טבעית, אוהבת, מחזירה מיד לפרופורציות ומעניקה את תשומת הלב במקומות הנכונים. פרויד לא קשור לענייננו :)
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com