סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

הילד גונב מחבר שלו

05.07.10   22:11
ביג מאמי: הילד גונב מחבר שלו
ילד חכם ורגיש, חברותי ומתוק. אתמול תפסתי אותו ולצערי זאת לא הפעם הראשונה גונב לחבר שלו בזמן שהיה אצלו. הייתי בשוק כיוון שזאת לא הפעם הראשונה ובפעם הקודמת הוא נורא בכה ונעלב שהאשמנו אותו, אמר שלא שם לב ושזה לא היה בכוונה. אני לא מבינה למה זה קורה ואיך להתמודד עם זה. כעיקרון אני לא בעד עונשים אבל גם לא יודעת מה לעשות במקום.
05.07.10   22:26
דני גיל
בן כמה הילד?
05.07.10   22:51
ביג מאמי
שכחתי לציין... הוא בן 5 וחצי ועולה לחובה.
05.07.10   23:32
דני גיל

שלום לך ביג מאמי, ככה:
יש לך ילד חכם, רגיש, חברותי, מתוק. אלו הן מילים שלך ומשמח אותי לשמוע ולכן אני חושב שכבר כאן מותר להירגע.

מבלי להתעמק בצורך של הילד שלך לקחת בסתר וללא רשות (המילה "גניבה" לא נאמנה לסיטואציה עבור ילד בן חמש וחצי), הדבר הנכון לדעתי במקרה כזה הוא לא לפגוע בדימוי של הילד שלך כילד טוב, חכם, רגיש וחברותי. לשם כך חשוב שנדע ראשית להרגיע את עצמנו. אם נילחץ, נכעס, נעניש - נעביר בכך לילד את המסר "אתה ילד רע" וזה הילד שנקבל – ילד רע. ככה זה עם ילדים.
בואי במקום זה, נחזק בו את הדימוי החיובי ונראה לו עד כמה אנחנו לרגע לא חושבים, למרות מה שעשה, לשנות דעתנו לגביו ולא נתפשים בהלם (כי אני אמא שלך ומי כמוני יודעת איזה מלאך יש לי).

מה כן עושים? מה שאני עשיתי כשהבן שלי בן השש דאז הכניס לתיק שלו צמיד שנפל לגננת. הסברתי לו כמה שויקי (שם בדוי) עצובה מכך שאינה מוצאת את הצמיד שלה, והיא ממש תשמח לקבל אותו חזרה. בואי נשקף לילד את תוצאות מעשיו מבלי לשפוט אותו ותסמכי עליו שיידע ללמוד מכך שיעור חשוב. מאחר ואת מציינת שזאת לא הפעם הראשונה, כדאי לדעתי להדגיש בפניו את האפשרות להשגת דברים שהוא רוצה בהם בדרכים ישרות (כמו למשל לבקש מאמא שתקנה:) ולנסות, לפחות לזמן מה, להראות לו שאמא נענית לבקשותיו ומאפשרת לו לבחור גם דברים שבשגרה יראו לנו מיותרים ובזבזניים (שכן, כעת לפנינו משימה חשובה יותר).
06.07.10   17:02
ביג מאמי
תודה רבה דני! אהבתי את תשובתך ואת אופן ההתייחסות לעניין.
06.07.10   23:57
דני גיל
תודה תודה :)
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com