סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

ילד בן 3

18.04.14   17:08
שאלה לגבי בן 3: ילד בן 3
הי דני חג שמח. מה עושים כאשר ילד בן 3 לא מתנהג יפה מחוץ לבית ולא תמיד יש את האפשרות פשוט לקום ולחזור הביתה על מנת שילמד מה המחיר. לדוגמא: צעקות בחוץ ובמסעדה. מרביץ להורים ומציק לקטנה. לפעמים זה מעשה ממש ממצב של שמחה והתלהבות כאילו הוא בשיא ההתלהבות והוא משתולל ומציק לקטנה וצוחק.. תודה.. חד שמח
19.04.14   0:50
דני גיל
כמה שפחות מילים ומה שיותר מעשים, קרבה פיזית, הוראות ברורות. אם הוא מציק לקטנה את נמצאת שם קרוב כדי למנוע ממנו להציק לקטנה. אם הוא מרביץ את לוקחת אותו אלייך ומחבקת אותו בצורה כזאת שמונעת ממנו להרביץ. ואת אומרת לו: "זה לא". אם הוא צועק ומרעיש את מוציאה אותו מהמסעדה ומסבירה לו בחוץ ש... "לא נוכל לחזור עם הרעש הזה". כלומר שאת מחפשת את הדבר הזה שיגרום לו למוטיבציה להתנהג כפי שאת רוצה (כי יכול להיות שדווקא ימצא חן בעיניו להיות מחוץ למסעדה ואז... זה לא רעיון טוב). מה שכן, תמנעי מאיומים, עונשים, ובמיוחד משיטת השוחד והפרסים (אם תשב יפה תקבל קרמבו אחר כך).

חלק מההתנהגויות האלה יכול להיות באמת כתוצאה מהצפה של רגשות וכאן נכון תעשי אם תשמחי יחד איתו כמי שנותנת לגיטימציה להתנהגות הלגיטימית, ואיפה שזה עובר את הגבול את עוצרת את זה ואומרת לו:

"לשמוח כן - להשתולל לא"

אני חושב גם שהמאמר הבא יכול לעזור לך -
http://www.superdaddy.info/articles-10
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com