סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

שינה - גיל שנתיים וחצי

28.11.13   23:12
אתי: שינה - גיל שנתיים וחצי
הי, לאחרונה בני בן השנתיים וחצי מסרב להירדם לבד. הוא רוצה שנשב לידו במיטה. עד עכשיו הוא היה נרדם לבד ללא כל בעיה. לפני כשבוע הוא החל לבכות ללא הפסקה ומתעקש שנשב לידו במיטה . כל פעם שאנחנו יוצאים מהחדר הוא מתעורר. וחוזר חלילה. יש לציין שהוא לא מתייאש ויכול להישאר ער שעות רבותלאחר ההשכבה (3-4 שעות ויותר). אנחנו אובדי עצות. מה לעשות ?????
30.11.13   1:32
דני גיל
היי אתי,
אכן לא פשוט העניין הזה. ואני מציע לכם להישאר בחדרו וללטף אותו לפחות 5 דקות נוספות אחרי שהוא נרדם. זה טוב לא רק להמשך השינה שלו באותו רגע אלא גם לערב שלמחרת.

לשבת עם הילד בחדרו בכניסה לשינה זה טוב ונכון אבל צריך לדעת איך לעשות את זה. הילד - מצדו - זקוק לדעת שאנחנו נוכחים איתו וששום דבר לא מאיים על הנוכחות הזאת. ברגע שהוא מקבל את הביטחון הזה הוא חדל להיות חשדן ודרוך, ואז גם משוחרר להירדם.

הרבה פעמים קורה שהורים נענים לבקשה של הילד מתוך תחושה של חוסר ברירה, והילד מזהה את זה. ואז הוא בודק כל תזוזה שלנו. לכן ההצעה שלי להורים שמלווים את הילד בכניסה לשינה לארגן את הדברים ככה שיהיה להם נוח ונעים בחדר, ועל ידי כך לשדר לילד: אמא כאן, טוב לה כאן, והיא ממש לא ממהרת להיעלם.

לשם כך הוא צריך לראות אותך עסוקה בעניינייך, למרות שאת בחדרו. את יכולה לשלוח מיילים בזמן הזה, לסדר את ארון הבגדים, לשוחח בטלפון, ועל ידי כך להראות לו שהשהות שלך בחדרו חיונית אף לך.

עם זאת, בזמן הזה הוא צריך לשכב במיטה ולעצום עיניים. אחרת - את בחוץ.
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com