סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

 תנו לילד להיות מספיק ילד
 כדי שבבוא היום ידע
להיות מספיק מבוגר
 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

גמילה מקקי

25.11.13   16:25
א: גמילה מקקי
שלום
בני בן שנתיים ושמונה. גמול מפיפי ביום(בלילה ישן עם חיתול) ובקושי מפספס. לגבי הקקי אין שום תזוזה בנושא. אני גם לא מצליחה לתפוס" אותו באמצע כדי לקחת אותו לשירותים כי הוא אומר לי אחרי שהוא עושה או שברוב היום הוא בגן. במידה ואני תופסת אותו באמצע ואני לוקחת אותו לשירותים הוא צורח על האסלה ולא מוכן לעשות... מה עושים? לחכות שזה יגיע? לפעול? חשבתי על רעיון יצירתי לתת לו משהו נגד עצירות ואולי זה יגרום ליציאות תחופות ואז תהיהנה לי הזדמנויות "לתפוס" אותו וללמד אותו. אבל אני חוששת ממתן תכשיר שלא לצורך. לציין כי הוא עושה כל פעם בתחתונים ואנחנו לא כועסים עליו להיפך, אומרים לו שלא קרה כלום ופעם הבאה שישתדל לעשות בשירותים...
26.11.13   0:26
דני גיל
... אז קודם כל אני מציע בחום להימנע מכל מיני הסברים וניסיונות לשכנע ("פעם הבאה תשתדל"), ובעיקר, להימנע מרעיונות אכן יצירתיים כמו משהו נגד עצירות וכדומה.

אני גם לא חושב שאת צריכה להתאמץ "לתפוס אותו באמצע" ולרוץ בבהלה לשירותים. למה זה טוב?

מה כן?

"תתפסי" אותו לפני שהוא עושה. בעניין הזה תרשי לעצמך לדרוש בנחישות את שיתוף הפעולה שלו לתהליך הגמילה מה שאומר ש:

כל פעם שאת מבקשת ממנו לגשת ולהתיישב בשירותים הוא נענה לבקשה שלך. את לא מצפה ממנו לעשות בשירותים אבל את כן מצפה ממנו להתיישב. כמה זמן? חמש דקות. לפחות.

מה דעתך?
26.11.13   8:58
א
אכן ניסינו גם את זה. וכשביקשתי ממנו לשבת מידי פעם זה מלווה בכך שהוא יושב וצורח שהוא רוצה לרדת למרות שאני אומרת לו בלי כעס שיושבים קצת. האם זה בסדר?
26.11.13   15:19
א
ואם זה בסדר אז להגיד לו שאנחנו יושבים לנסות לעשות קקי?
26.11.13   18:49
דני גיל
... ודאי שזה בסדר. וחשוב שהוא יבין ששיתוף הפעולה הנדרש ממנו הוא בעצם הישיבה. אי אפשר לדרוש מילד לעשות את צרכיו אבל בהחלט אפשר ונכון לדרוש ממנו - בנחישות - לכבד את המאמצים שאנו עושים בשבילו במאמץ קטן משלו - לשבת 5 דקות על האסלה, כל שעה עגולה נניח.

אם הוא יושב ובסופו של דבר לא עושה זו ההזדמנות שלכם להוכיח לו שהוא עמד ב"משימה" בהצלחה. הוא שיתף פעולה עם הדרישה שלכם ועל כך תחזקו אותו. אם הוא לא משתף פעולה אתם צריכים "להילחם" על זה ולא לעבור לסדר היום. פה אנחנו למעשה מדברים על משהו הרבה יותר גדול ולא רק על הגמילה עצמה.
28.11.13   15:57
א
אוקי אנחנו ננסה את השיטה מקווה שנצליח:-) תודה רבה על שיתוף הפעולה..
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com