סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

הילדה לא רוצה לרקוד ולשחק עם בנים

06.10.13   15:22
אלונה: הילדה לא רוצה לרקוד ולשחק עם בנים
אני אם חד הורית לילדה בת 3.5, חכמה מאוד וחברותית מאוד. הבעיה היא שהיא לא מוכנה בשום אופן לשחק ולרקוד עם בנים. הבעיה מחריפה בגן כשהיא נדרשת לרקוד בחזרות יום הולדת ובחוג למוזיקה עם בן והיא לא מסכימה, לכן הגננת מושיבה אותה בצד והיא לא משתתפת בכלל. מה אפשר לעשות לגרום לה לרקוד עם בן? והאם לדעתך זה קשור לזה שהאבא לא כ"כ מעורב בחייה?
06.10.13   16:05
דני גיל
היי אלונה,
קבלי אותה כמו שהיא. היא בת 3 וחצי ובגיל הזה נעשה הכי נכון כאשר נתבונן בילד שלנו, נכיר אותו ואת הייחודיות שלו, נאהב את הבחירות שהוא מקיים כל עוד הן בחירות שאינן מזיקות לסביבה או לילדים אחרים. אני באמת חושב שהכי טוב שאת יכולה לעשות הוא להתייחס לזה בחיוך.

העיסוק בשאלה למה היא ככה, האם בגלל האבא שפחות בתמונה וכו', לגמרי מיותר בעיניי. היא עושה מה שהיא מרגישה וזה מצוין שהיא קשובה לקול הפנימי שלה כאשר מדובר בנקודות הרגישות שלה.

הגננת מושיבה אותה בצד כי לגננת יש את האינטרס שלה לשמור על הסדר הטוב בגן, ולא לתת פתח לכל גחמה של ילד או ילדה. על בתך במקרה הזה להקשיב לגננת ולשבת בצד. מה שכן - מצד הגננת - לא יהיה זה נכון להציג את הישיבה בצד כעונש.
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com