סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

תינוק בן 8 חודשים לא ישן

30.09.13   10:24
הלי: תינוק בן 8 חודשים לא ישן
שלום רב,
בננו בן ה-8 חודשים ישן גרוע! בשעה 8:30 נרדם תוך כדי הנקה או נדנוד קל וישן עד 23:00. מהשעה 23:00 מתעורר כל חצי שעה - שעה נעמד ומתחיל לבכות. ההתעוררויות התכופות החלו לפני כחודשים כשלמד לעמוד, בד"כ לאחר שמתעורר נרדם שוב תוך כדי טפיחות על הגב/נדנוד אך כפי שציינתי מתעורר במהירות. לעיתים אנו נישברים ומעבירים אותו למיטתנו ושם הוא ישן מצוין! אך איננו רוצים שיתרגל לישון עימנו. חשוב לציין כי הוא מסרב בכל תוקף למוצץ, במהלך היום שוהה עמי בבית, טרם חזרתי לעבודתי מאז הלידה..

אשמח מאוד לקבל עצה טובה:)
01.10.13   1:39
דני גיל
היי הלי,
ראשית תשתדלו לא להיות יותר מדי מעורבים בהירדמות הראשונית שלו כי זה כשלעצמו מייצר תלות לצורך הירדמות. אני חושב שאם את מניקה אותו והוא נרדם אז תניחי אותו במיטתו שימשיך לישון. אבל, אם הוא לא נרדם אז זה דווקא זמן טוב לאפשר לו "להתאמן" בהירדמות עצמאית. אמנם אתם שם בשבילו כדי לספק ביטחון, אבל לא באופן פעיל כמו להרדים על הידיים או לנדנד במיטה.

שנית, שימי לו מוצץ בהישג יד, ביום ובלילה, בלי להציע לו. חיתול בד נעים לצד הכרית גם יכול לעזור לו.

הוא מתעורר בלילה - קחו אותו למיטתכם. הרבה לפני שאתם נשברים. כל הרעיון הוא לקשר את ההתעוררות שלו לחוויה נעימה ולא מעיקה ועל ידי כך, עם הזמן, הוא יתעורר פחות ופחות. אחרי שהוא נרדם אצלכם תעבירו אותו למיטתו.

אפילו - מאחר ועד כה לא פעלתם כך - אל תמהרו להחזיר אותו למיטתו (כי הוא דרוך עכשיו) גם אם יישן אתכם לילה שלם. אני הייתי נותן לו איזה שבוע לקבל חזרה את הביטחון בשנתו הלילית ולאחר מכן עובר לשלב ב - מחזיר אותו למיטתו אחרי זמן מה שהוא נרדם.
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com