סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

אוטוטו בת 5, לא מעסיקה את עצמה

07.08.13   12:26
עדי: אוטוטו בת 5, לא מעסיקה את עצמה
היי, הבת הגדולה שלי בת 4.9.. מעולם לא ידעה להעסיק את עצמה לבד, אפילו לא לשניה. גם היום היא כל הזמן מקטרת שמשעמם לה ושכל המשחקים בבית משעממים לה (אני אציין כי לפני שבועיים קיבלה המון דברים חדשים). גם אם היא תיקח דף לצייר זה ייה לרוב ביוזמתי ואחרי דקה או שתיים היא תסיים ושוב תחזור למנטרה שמשעמם לה. מאוד קשה לי איתה בבית. אני אוסיף שיש לה אחות קטנה (2.8) שמאז ומעולם העסיקה את עצמה יפה מאוד... במה טעיתי ואיך אפשר לשנות את זה?
10.08.13   1:59
דני גיל
היי עדי,
אולי כי היא הגדולה שלך והיא הראשונה שלך, היא שנולדה לדעת בוודאות שאת שם בשבילה וקודם כל בשבילה, לפעמים אפילו רק בשבילה, היא הנסיכה, מרכז העולם, זו שאנו ההורים תמיד דואגים שיהיה לה נוח, קל ונעים. לא בטוח שזה המקרה אצלכם אבל זו מלכודת די אופיינית שהורים רבים נופלים בה עם הילד הראשון, והיא שמביאה ליחסי תלות בעייתיים.

וככל שכך, הדבר הראשון שאת צריכה לדעת הוא שלא תמיד תוכלי לעזור לה. והשני - שהיא חסינה מספיק כדי להתמודד עם כל מיני דברים שלא מוצאים חן בעיניה בחיים. הנה לך הצעה לתגובות הוריות יעילות במצבים הללו (צד ימין האמירות שלה - צד שמאל התגובות שלך):

אמא משעמם לי - נו.. אז מה את מציעה לעשות?

אני לא אוהבת ביצה קשה - אל תאכלי..

אמא תורידי לי את המשחק הזה - אני בטלפון (את מסמנת לה)

נו אמא... מתי מגיעים?!! - אז טוב שאת שואלת כי יש לנו עוד הרבה דרך והרבה זמן

משעמם לי פה.. אני רוצה ללכת!! - אני מבינה אבל כרגע אני כאן עם חברה. כשנסיים נלך.


זה מתחבר לך לשאלה?
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com