סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

גן או מעון?

04.04.13   16:30
נטע: גן או מעון?
שלום,
הייתי שמחה אם תוכל לעזור לי בהתלבטות מסוימת. בתי ילידת ינואר 2011, בת שנתיים ו-3 חודשים. אין לי אפשרות לרשום אותה לגן עירייה לשנת הלימודים הקרובה מאחר והיא ילידית ינואר ו"מפספסת" בחודש את השנתון. היא כרגע במעון פרטי קטן ומשפחתי. הילדה מאוד מפותחת, גמולה ובוגרת, ולעניות דעתי אין תועלת להשאירה שנה נוספת במעון. אני בודקת את האופציה לגן פרטי בקיבוץ שם תוכל להשתלב בכתה עם ילדים בגלאי 3-4. אני פחות מלהבת מהרעיון להשאירה במעון הנוכחי מאחר והוא קטן מבחינת כמות הילדים בני גילה ומבחינת גדל המבנה (מתאים יותר לתינוקות מאשר לילדים קטנים). אני מתלבטת האם זהו הצעד הנכון להעבירה או שמא יש להשאירה במעון הנוכחי שנה נוספת? ההתלבטות נובעת מהפחד מקשיי הסתגלות וכפי שציינת בעצות הקודמות שלא תהווה "זנב לאריות".
אשמח לדעתך.
06.04.13   0:19
דני גיל
היי נטע,
בדרך כלל אני באמת אומר שכשיש התלבטות אז אין התלבטות, כלומר שמוטב לבחור באפשרות של ראש לשועלים מאשר זנב לאריות. כמובן שהכי נכון לקבל את ההחלטה לאחר התבוננות במקרה הייחודי (ולענייננו הילדה שלך) וכך לבחור בין האלטרנטיבות. אם היא מאוד מפותחת כפי שאת כותבת, גמולה ובוגרת, גם אני לא רואה סיבה להשאירה שנה נוספת במעון.

אגב, אם היתה לך האפשרות לרשום אותה לגן עירייה לשנת הלימודים הקרובה היית רושמת אותה? אני מניח שכן, ולכן אני חושב שבמקרה הזה אין התלבטות והמעבר מתבקש אפילו.
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com