סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

לילה ראשון בלי אמא (ואבא)

20.02.13   10:56
גיל: לילה ראשון בלי אמא (ואבא)
שלום,

אנחנו מעוניינים שביתנו בת השנתיים וקצת תישן מידי פעם בביתם של סבא וסבתא.

מאז שנולדה, היא פוגשת אותם כל שישי בארוחת ערב משפחתית (שגם אנחנו נוכחים בה), ובנוסף, הסבתא מוציאה אותה פעם בשבוע מהגן ושומרת עליה בביתנו למשך שעתיים-שלוש. היא אוהבת מאוד את הסבתא וקשורה אליה.

האם יש משהו שכדאי לעשות לפני שאנחנו שולחים אותה ללילה מחוץ לבית? האם כדאי לעשות זאת באופן הדרגתי (למשל, בשלב ראשון שתבלה אצלם כמה שעות לבד במהלך היום)? איך אתה ממליץ לעשות זאת? או שאפשר פשוט "לזרוק אותה למים"?

שאלה נוספת, אם בלילה אצל סבא וסבתא היא מגלה קושי להירדם ורוצה את אמא, האם לוותר ולבוא לקחת אותה?
20.02.13   23:23
ברכה
היי. אני יכולה להגיד מנסיון שאין צורך ללחוץ. גם הבן שלי בגיל הזה לא ישן אצל סבתא שלו. ובגיל 4 הוא ביקש לבד וישן לילה שלם בלי לקרוא לי. כל ילד והבשלות הרגשית שלו. בהצלחה
21.02.13   23:43
דני גיל
היי גיל,
אני מסכים עם ברכה שמוטב לא ללחוץ כי הלחץ עשוי דווקא לכרסם בתחושת הביטחון שלה. ההצעה שלך לעשות את זה בהדרגה ולאפשר לה לבלות אצל סבא וסבתא זמן ממושך יותר לפני שאתם מציעים לה לבלות שם לילה שלם נשמעת לי נכונה והגיונית. אם היא תרגיש בטוחה לישון שם היא תישן שם ואם לא היא תתנגד ולא תירדם ולכן אין כאן עניין של איזה גבול ברור שחסר ושאתם מפספסים אותו.

הכי נכון לדעתי לשדר לילדה שיש לה אפשרות אטרקטיבית להתרענן קצת ו... היא הבוחרת:

"את רוצה להישאר לישון אצל סבא וסבתא?"

אם כן אז כן, אם לא אז לא, אתם בכל מקרה איתה.
אם היא בוחרת לישון שם ובאיזשהו שלב מבקשת לחזור (די צפוי שיקרה ולכן כדאי להביא בחשבון מראש) אז לדעתי הכי נכון להחזיר אותה ולתת לה את ההרגשה שזה בסדר גמור, ושזה מעולה שהיא אומרת מה היא מרגישה וכל הכבוד על עצם הניסיון.

תראו.. אם כרגע היא לא בשלה לשחרור הזה, אבל בעוד כחצי שנה יהיה לה את הפוטנציאל "לעשות את זה", הרי שבאופן הזה אתם שומרים על הפוטנציאל הזה ולא מכבים אותו. וזה מה שחשוב בשלב זה.
בהצלחה..
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com