סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

ילד לא מרוצה

02.01.13   11:40
דנה: ילד לא מרוצה
הבן שלי עוד מעט בן 6. כל מקום שאנחנו הולכים הוא מסיים אותו ב״לא היה כיף בכלל״ וגם שהוא הולך לחבר הוא אומר שלא נהנה ואז אני חושבת לעצמי שאולי באמת לא היה לו כיף. אבל אתמול הזמנו חבר והייתי באזור וצפיתי בהם משחקים והיה להם כיף. ושיצא החבר הוא אמר שלא היה כיף ולא נהנה. אמרתי לו שיש לו בעיה שהוא לא נהנה מכלום ואמרתי לו שהם שיחקו ואכלו ביחד ולפי דעתי גם נהנו. אשמח לשמוע דעתך/עצתך
02.01.13   22:58
דני גיל
היי דנה,
אחת הדרכים היעילות של ילדים להחזיק את ההורים שלהם קרוב אליהם היא להיות לא מרוצים. אנחנו ההורים מתקשים לראות את הילדים שלנו מאוכזבים ולכן אנחנו מיד מזנקים לנחם או להציע פתרונות והסברים למצב. במקומות האלה הילדים מקבלים "מקסימום הורים" (מקסימום תשומת לב) ובעצם מקבלים חיזוק לבחור בעמדת ה"לא מרוצה".

לגמרי טבעי ולגמרי בריא שילדים ירצו בנוכחות ההורים - הפיזית והרגשית - אבל כאן לנו ההורים תפקיד חשוב כי התגובות שלנו הן שתקבענה האם הילד יחפש אותנו במסלול הבריא או במסלול התלותי האופייני לילד הלא מרוצה.

כדי לסלול עבורו את המסלול הבריא אני מציע לך להתעניין בו:
"מה לא אהבת?"
"מה היה חסר לך?"
"דווקא חשבתי שהיה לכם כיף?"

את שואלת את השאלות בנימה של התעניינות ולא של דאגה, יותר מקשיבה ופחות ממליצה, יותר מעורבת אך פחות מתערבת. בנוסף את יכולה לשאול אותו כל מיני שאלות שמטרתן להעביר אליו אחריות:

"אתה רוצה שלא נזמין יותר את ____ ?"
"אתה מעדיף להפסיק עם החוג...?"

בהצלחה..
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com