סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

לדבר עם ילדים על המצב הביטחוני

19.11.12   9:21
עירית: לדבר עם ילדים על המצב הביטחוני
הי דני,
אני עובדת עם ילדים בני 2-6, ואני תוהה איך לדבר איתם על המצב הביטחוני, לתת להם לבטא את מה שהם מרגישים ואיכשהו לעזור להם בהתמודדות, עד כמה שאוכל.
20.11.12   0:35
דני גיל
היי עירית,
ילדים בני שנתיים לא צריכים לדעת על מלחמות. כל שעלינו לעשות הוא לספק להם את ההגנה הפיזית הנדרשת. ככל שהם גדלים נכון להיות קשובים לחרדות שלהם, ואליהם ורק אליהם להתייחס. כלומר שלא הייתי מסביר לילדים שגרים בנתניה את מה שהייתי מסביר לילדים שגדלים כרגע במקלטים בדרום. בכל אופן ההסברים צריכים להיות מותאמים לגיל ולהבנתו של הילד, קצרים וענייניים עם דגש על פתרונות (יש טילים – יש מקלט), לא דרמטיים מצד אחד ולא מנותקים מהמציאות מצד שני. בדברים האלה תמיד חשובה בעיקר המנגינה ופחות המילים: כאשר טון הדיבור שלנו ושפת הגוף משדרים אופטימיות זאת תהיה החוויה של הילד.

כדי להבטיח שאנחנו מתייחסים לחרדות של הילדים ולא לחרדות שלנו כדאי להתעניין בהם באמת ולשכלל את ההקשבה. לשם כך ניעזר בשאלות כמו:

"ממה אתה הכי מפחד?"
"מה אתה חושב שיכול לקרות?"
"מי עוד חושב/מרגיש כמו יונתן?" (בקבוצה)

אלו הן שאלות שיאפשרו לילדים לפתוח ולשתף ולנו להגיב מדויק לפחדים שלהם.
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com