סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

ילד שהתחיל לגמגם פתאום

12.11.12   21:51
גלית: ילד שהתחיל לגמגם פתאום
הידני,

ישלי ילד בן 3.5, כשהיה בן שנתיים התחיל לגמגם, לפני כן לא היה מגמגם והיה אומר משפטים בודדים בצורה תקינה. אנחנו לא מבינים מאיפה הגיע הגימגום- יש לנו השערות אך אנו לא בטוחים- בזמנו היו אזעקות ואולי הוא נבהל. ממה גימגום יכול להיווצר ואיך להתייחס לזה? אני לא נותנת לאף אחד להעיר לו על כך או לתקן אותו, אם הוא אומר לא נכון מילה אני פשוט חוזרת על המילה בצורה נכונה, אנחנו נותנים לו את הספייס ולא מאיצים בו לבטא מהר יותר את מה שרוצה. אז נראה שלא מפריע לו שהוא מגמגם.
12.11.12   21:53
גלית
שכחתי לציין ששירה ודיקלום הוא אומר ללא גימגום, וגם כשמשחק במשחק מחשב בו דמות צריכה לחקות אותו מדבר כמעט ללא גימגום.
13.11.12   0:38
דני גיל
היי גלית,
קודם כל נשמע לי הגיוני שגמגום יופיע בגיל שנתיים ומעלה (ולא לפני כן) כי אז הילד מתחיל להפיק משפטים מורכבים ושם נוצר הקושי. החשוב הוא התגובות שלכם וכאן לדעתי (התרגשתי לקרוא!) אתם מגיבים ממש מצוין.
לפי מה שידוע ילדים/אנשים שמגמגמים אינם מגמגמים במצבים של הפקת דיבור אוטומטית (שירה,דיקלום).

בכל אופן.. נראה לי שכדאי להתייעץ עם קלינאי/ת תקשורת. הייתם?
14.11.12   15:22
גלית
תודה דני,

כן אנחנו בטיפול אצל קלינאית תקשורת, היינו כבר ב-3 פגישות. במכון להתפתחות הילד אמרו לנו לחכות עד גיל 5 לראות אולי יהיה שיפור, אך הרגשנו שאנחנו לא רוצים לחכות כדי שהבעיה לא תחריף.
כלומר הגימגום שלו הוא מולד?לא ממשהו שקרה?
17.11.12   0:23
דני גיל
.. אני לא יודע ואני גם לא יודע אם אפשר לדעת. והאמת... מה זה בעצם משנה?
19.11.12   9:25
גלית
אם זה הופיע אחרי משהו שהפחיד אותו, אולי אפשר לטפל בכך וזה יעבור לו?
19.11.12   10:20
דני גיל
ועדיין אני חושב שה"טיפול" הכי נכון הוא התייחסות מקבלת של ההורים. לאנשי מקצוע שונים יש כל מיני דרכים לטפל בחרדות ופוסט-טראומה, חלקן אפקטיביות יותר וחלקן פחות, אבל החלק המשמעותי לדעתי הוא תמיד ההתייחסות של ההורים.

אם בכל זאת תרצו לבחון את ההשפעה של המרכיב החרדתי, ככל שקיים, אני מאוד בעד שימוש בטכניקות אנאלפיסטיות. מדובר בפגישה אחת או גג שתיים, לא "טיפולי" ולא מאיים מבחינת הילד, אפילו חוויתי ומהנה. אם תרצו אז תשלחי לי מייל ואתן לך טלפון של מישהי מעולה ופרטים נוספים.
29.11.12   14:16
רועי
אני מציעה להכנס לאתרשל 'אמב"י' - ארגון מגמגמים בישראל www.ambi.org.il שם יש חומר רב ושפה ברורה על גמגום אצל ילדים ועל הדרכת הורים בתחום. יש שם גם סרטון מצויין.
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com