סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

לא רוצה לצאת מהמקלחת

05.04.11   15:16
אורית: לא רוצה לצאת מהמקלחת
היי דני,
זאת אורית מבגדיים קיציים. בתי תמיד מתנגדת לצאת מהמקלחת היא משחקת עם המשחקים באמבטיה ולא מעוניינת לצאת (היא גם לא מעוניינת לכנס להתקלח זה נעשה ע"י שכנועים). אשמח לדעת כיצד לגרום לילדה לצאת בלי התנגדויות? תודה מראש.
05.04.11   23:25
דני גיל
היי אורית,
אז כאמור אנחנו מדברים על ילדה בת 3 וההצעה שלי לך אורית היא להפעיל סמכות אקטיבית: את מניחה למילים ולניסיונות השכנוע ואוכפת סמכות במעשים: סוגרת את ברז האמבטיה וממתינה לצאתה, לא כועסת ולא מנמקת, לא משכנעת ולא מעודדת. אם היא לא יוצאת את לוקחת מגבת ואוחזת את בתך בת השלוש כדי להוציא אותה מהאמבטיה, ואת מנגבת אותה ומסייעת לה להתלבש לשביעות או לאי שביעות רצונה. אל תרגישי אשמה ואל תרגישי שאת מפעילה כוח מוגזם אם הסיטואציה נראית לא יפה מהצד כלומר, שהיא בוכה, צורחת, "רוקדת" עם הרגליים.

אורית, זה עניין של פעם אחת, לכל היותר פעמיים. בעוד יומיים תמצאי ילדה שמכבדת את המילה שלך, ואז אחרי פעם אחת שתבקשי ממנה לצאת מן האמבטיה, ונניח אפילו שהיא לא תצא מיד, את תשאלי אותה בצורה נעימה ומזמינה מה היא מעדיפה, לצאת בכוחות עצמה או בעזרתך, והיא תצא מהאמבטיה ותחבק אותך ואז גם תגיד לך: "אמא... אני אוהבת אותך". כנ"ל כאשר את מכניסה אותה לאמבטיה או לצחצוח שיניים או לישיבה בשולחן האוכל.

אורית, שימי לב לטקסט שנקרא "עורך-דין, טייס ואדריכל" בעמוד המאמרים. יש שם בכתוב משהו שמבהיר טוב את הכוונה של הסמכות האקטיבית.
בהצלחה..
06.04.11   10:50
אורית
תודה.
מהסיבה שזה לא נראה טוב ההתפרצויות של הבכי, וההשתוללות אני נמנעת מכך.כנראה שאין דרך אחרת...
06.04.11   14:40
דני גיל
אורית, בעוד שבוע נדבר על דרך אחרת, על מה שנכון לומר ועל מה שפחות, על ההכנה המוקדמת שאולי כדאי לעשות לה לפני הדרישה שתצא מן האמבטיה, אבל כדי שהילדה תהיה מוכנה לשתף פעולה עם הדרך האחרת, היא צריכה לראות מולה אמא סמכותית שיודעת להציב גבולות.
וגם הערב ומחר בערב, ככל שתהי נחושה ושלמה עם עצמך, היא פחות תתנגד.
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com