סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

הילד רוצה להתחפש לנסיכה

12.02.11   8:48
רביב: הילד רוצה להתחפש לנסיכה
שלום דני,
יש לי שני ילדים, הבכורה בת 5 והקטן בן 3.5, לפורים קנינו לבכורה תחפושת של בת הים וכשניסינו בחנות למדוד לילד הקטן תחפושת של בנים, הוא סירב בתוקף ורצה רק תחפושת שכוללת שמלה. אני נואש עזור לי דני, מה עושים?
12.02.11   20:29
דני גיל
למה להיות נואש רביב? יש לך ילד מתוק בן שלוש וחצי שרוצה להתחפש לנסיכה. נו אז? הזהות המינית בעתיד? לדעתי, תחליט מה שתחליט, הזהות המינית העתידית לא תשתנה כתוצאה מהרגע הזה שבו הוא יתחפש לנסיך או לנסיכה.

ומצד שני, תחליט מה שתחליט, היכולת של הילד שלך להיות מבוגר שמקשיב לקול הפנימי שלו, שגדל להיות נאמן לעצמו, ל"אני" שלו ולכל הקלישאות, גם היא לא תלויה ברגע הבודד הזה שבו תרשה או לא תרשה לבן שלך ללבוש שמלות, אפילו בפורים.

במילים אחרות רביב, הכל בסדר, כל החלטה שתקבל היא בסדר ובתנאי שתהיה שלם עם עצמך:

אפשרות אחת: הילד לא מתחפש לנסיכה ואתה מסביר לו בפשטות, קצר ולעניין שיש תחפושות לבנים ויש תחפושות לבנות, והוא יכול לבחור רק מבין התחפושות של הבנים.

אפשרות שניה: הילד מתחפש לנסיכה ואתה אם תרצה למלכה, כלומר אתה לגמרי איתו ושלם עם הבחירה שלו ואת כל מרימי הגבה ומעקמי הפרצוף אתה שולח אליי. פורים שמח :-))
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com