סופר דדי - פורום הוריםברוכים הבאים לאתר סופר דדי - אתר ותיק ומקצועי המעניק ליווי והדרכת הורים צמודה. לרשותכם פורום הדרכת הורים בו תוכלו למצוא תשובות לשאלות המעסיקות אתכם בהתמודדות היומיומית עם ילדיכם. הייעוץ באתר ניתן ברוח הספר אלוהים בגובה העיניים - מדריך הסוקר את שלל המלכודות הנפוצות העומדות בפני הורים בעידן המודרני, ומציע אלטרנטיבה בהירה לשיטות חינוך ישנות שאינן מתאימות לנו עוד. 

>> להזמנות ופרטים אודות הספר

תנו לילד להיות מספיק ילד כדי שבבוא היום ידע להיות מספיק מבוגר 
                                                     
                                                         אלוהים בגובה העיניים                               

 

 

 


ראשי

דחיית סיפוקים

27.12.10   11:08
שני: דחיית סיפוקים
דני שלום,
זאת שני מהתכתבות הקודמת(אמא בקבוק).רציתי לשאול, מה עושים במקרה והילדה רוצה משהו ברגע זה שאינו בהישג יד. לדג' בדרך הביתה מהגן ברכב הילדה רוצה לשתות מים, ובאותו רגע אין . אני מסבירה לבתי שתכף מגיעים הביתה ואז היא תוכל לשתות מים ,אך היא לא מקבלת את זה ומתחילה לבכות, ולהשתולל .
אשמח לשמוע את דעתך,תודה.
27.12.10   23:31
דני גיל
הי שני, יש משהו בשפה שבה אנחנו מתקשרים עם הילדים שלנו כדי ליצור את ההבדל בתגובות שנקבל מהם; הקשבה ושיתוף פעולה במקרה הטוב, התנגדות במקרה הפחות טוב.
אשמח כמובן לתרום כאן משהו בעניין אבל לפני כן חשוב לי לא פחות שתדעי את לאפשר לבתך להתמודד עם מצבים שבהם היא נדרשת לדחות סיפוקים, גם אם יש בהם מידה של תסכול. הווה אומר שאת מניחה לה לבכות ולהיות לא מרוצה, בלי לנסות להרגיע ולנחם כי ככל שתקחי על עצמך את התפקיד הכפוי טובה הזה, מהעיניים שלה את הופכת ליותר ויותר אשמה. בקיצור... לתת לה להתמודד ולא להתרגש.

עכשיו תראי, כאשר בתך מבקשת ממך לשתות בזמן נסיעה ברכב, תוכלי להשיב לה את אותה התשובה בשני אופנים אלא שרק תגובה אחת מן השתיים, תגרום לה להרגיש שאת קשובה לה. להלן שתי התגובות בתגובה לבקשה של הילדה לשתות מים:

1. "לא עכשיו. אנחנו כבר מגיעים. ואז נוכל לשתות".
2. "בסדר... האמת שגם אני ממש צמאה. מיד נגיע ונשתה שתינו".

התגובה מהסוג הראשון משמיעה לילדה את התשובה "לא!".
התגובה מהסוג השני משמיעה לילדה את התגובה "כן!".
והתגובות של הילדה בהתאם.
בהצלחה..


28.12.10   8:45
שני
תודה ,עכשיו זה פשוט יותר:)
לשליחת תגובה

שם

אימייל (לא חובה)   לצורך עדכונכם בקבלת תגובה

תגובה

הקלידו את קוד האימות

 

© כל הזכויות שמורות לסופר דדי - דני גיל - הדרכת הורים.  דוא"ל: danigil100@gmail.com